بلال یوسف محمد مرد سال اروپا 2013 - فرانک ریبری از بایرن مونیخ

آنچه خواست خداست می شود.
 وتعز من تشاء و تزل من تشاء : قرآن کریم
فرانک ریبری بازیکن  مسلمان وبزرگ فرانسوی و بازیکن  حال  حاضر تیم بایرن مونیخ آلمان یا بلال یوسف محمد برترین بازکن سال اروپا 2013 شد.
  "بلال یوسف محمد" یا همان
فرانک ریبری بازیکن تیم
فوتبال بایرن مونیخ آلمان به دلیل تأثیرگزاری که طی موفقیت های تیمش در فصل گذشته
فوتبال اروپا داشته، بعنوان بهترین بازیکن فصل 2012/2013 این قاره انتخاب
شد.

لیونل مسی و کریس رونالدو نتوانستند عنوان بهترین بازیکن را کسب کنند.

فرانک ریبری، متولد 7 آوریل 1983 ، بازیکن فوتبال فرانسوی است که در حال حاضر هافبک تیم فوتبال بایرمونیخ آلمان است. او از سال 2002 میلادی مسلمان شده و نام خود را از فرانک به بلال تغییر داده است. چون در 5 سالگی تصادف سختی کرده بود و در آن، قسمتی از پوست صورتش کنده شده بود، به او لقب صورت زخمی داده شده است.

 

اندکی در رابطه با مسلمان شدن او :

 

یک تحول در زندگی ریبری باعث شد اینبار راهش را بدرستی ادامه دهد؛ ازدواج با زنی مسلمان. ریبری در مصاحبه ای گفت ازدواج با همسرم واهبه باعث شد دینم را تغییر دهم و مسلمان شوم. همسرم هم خیلی به من کمک کرد و همیشه در کنارم بود و واقعا خوشحال هستم که مسلمانم.

 

دین اسلام در سخت ترین شرایط زندگی ام به من آرامش داد، طوری که درونم را توانستم به خوبی کنترل کنم. من قبل از هر مسابقه نماز می خوانم.

 

او همچنین به اطلاع تیمش رساند که در ماه رمضان روزه می گیرد. و با اجازه از مقامات تیم بایرمونیخ در سفر کوتاه تیم بایرمونیخ در عربستان به همراه حمید التین توپ توانستند اعمال حج را به جای بیاورند، بدین صورت که با هماهنگی قبلی و بین دو نیمه بازی دوستانه با الوحده در جده، از تیم خود جدا شدند، و از مسجدی در فاصله 70 کیلومتری شهر مکه، محرم شده و اعمال حج عمره را انجام دادند.

/ 1 نظر / 19 بازدید