تخته سیاه کلاس درس

 

 

قابل توجه معلمان و دوستانی که به سیستم های جدید و نظام جدید آموزشی ایراد گرفته و مدام به نبود فضای مناسب آموزشی و عدم وجود امکانات آموزشی و سخت افزاری و نیز سیستم های فناورانه تکیه کرده و عدم آن را منوط به تدریس خوب و مناسب مربوط می کنند!!!

در ژاپن نیز در کنار وسایل پیشرفته ی تدریس و تکنولوژی های مدرن هنوز هم تخته سیاه حرف اول و آخر را تدریس می زند!!!!!!!!!!

استفاده ی معلمان از همه ی فضای تخته سیاه و قرار دادن کار بچه ها که در حین تدریس و در کنار معلم در فرایند تدریس نقش بسزایی دارند در تابول گچی کلاس نمایان است.

این هنر معلمی است که کمتر معلمی آن را مد نظر قرار می دهد.

/ 3 نظر / 8 بازدید
مهدی مظهری

جناب صمدی عزیز ، ممنونم از پیام زیبایتان ، راستش من هم افتخار همکاری شما را دارم.چشم ان شاا... به مرور مطالب را کامل تر ارائه خواهم نمود. در ضمن از وبلاگ زیبایتان هم بازدید نمودم و از این که وقت زیادی جهت ارائه ی مطالب مفید به دیگر همکاران گذاشته اید از شما سپاسگزارم. یا علی.

نو آموزگار

با سلام واقعا تصویری گویای هزاران مطلب آموزنده اس .من از آموزگاران پایه چهارم منطقه فشافویه هستم می خواستم ازتون خواهش کنم بیشتر از طرح درس ها و کارهای عملی و درسی خودتون و مطالبی در مورد شاداب سازی فضای کلاس و آموزش تهیه وسابل کمک آموزشی درس علوم و.. برامون تو وبلاگتون بذارید تا بیشتر و ملموس تر با تجربیات و دانسته های شما آشنا بشیم. ممنون

دقیقا با نظر شما موافقم تخته سیاه یعنی خلق دانش توسط دانش آموز (محمدی)