دکتر محمدرضا سرکارآرانی را بشناسیم!

سلام بر شما دانش دوستان و رهپویان عرصه دانایی

به بهانه ی حضور 10 روزه ی دکتر سرکارآرانی استاد بین الملل درس پژوهی در جهان و ژاپن  در ایران و به همت اساتید  انجمن برنامه ریزی درسی ایران و نشست استاد  در سالن اندیشمندان واقع در پارک ورشو در تاریخ 13 شهریور ،‌لازم دانستیم که به معرفی اجمالی از این استاد و  دانشمند فرزانه بپردازیم.

امید می رود که با خواندن چند سطری کوتاه از روند کاری این استاد بلامنازع در علوم تربیتی دنیا ، توانست هباشیم مخاطبان خو درا تشنه ی یادگیری و  پویایی و حرکت در مسیر تحولات لازم قرار دهیم. از خداوند بزرگ کمک و یاری  می طلبیم.

 

 

دکتر محمدرضا سرکارآرانی دانش آموخته ی رتبه ی اول دانشگاه های شهید بهشتی و تربیت مدرس در سال 1387 ، درجه ی دکترای تخصصی خود را در رشته ی آموزش تطبیقی بین الملل از دانشگاه ناگویای ژاپن گرفت.

درمهرماه 1383 به عنوان پژوهشگر برگزیده انجمن توسعه ی علم ژاپن انتخاب شد و در سال 1385 فوق دکترای خود را در روش های بهسازی آموزش در دانشگاه ناگویای ژاپن با موفقیت به پایان رساند.

در کارنامه ی علمی ایشان دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی ، استاد وابسته ی دانشکده ی مطالعات جهان در دانشگاه تهران ،‌استاد مدعو دانشگاه ناگویا  ،‌دانشگاه  کوبه و دانشگاه سی جو و دانشیار دانشگاه تیکیو در توکیو به چشم می آید.

ایشان یکی از نادرترین پژوهشگران خارجی با گرنت پژوهشی از وزارت علوم در ژاپن و یکی از معروف ترین پژوهشگران درس پژوهی در جهان  و عضو هیئت تحریریه این مجله ی بین المللی است.

دکتر سرکارآرانی تاکنون بیش از 72 مقاله ی علمی ، پژوهشی به زبان های فارسی ،‌انگلیسی  و ژاپنی در مجلات معتبر ملی ( ایران و ژاپن ) و بین المللی به چاپ رسانده اند و در کنفرانس های بین المللی بسیاری  مقاله اارئه داده اند.

از ایشان بیش از 15 عنوان کتاب در ایران و خارج از کشور به چاپ رسیده است. مهم ترین محورهای پژوهشی دکتر سرکارآرانی عبارتند از : ،فرهنگ آموزش  ، مطالعات تطبیقی ، آموزش و یادگیری ، سنت های آکادمیک  و فرهنگ دانشگاهی و مدل های اثربخش بهسازی آموزش به ویژه درس پژوهی است.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید