کتاب فلسفه در کلاس ذرس

معرفی کتاب فلسفه در کلاس درس

مولف : رون شاو- مترجمان : مراد یاری دهنوی و روح الله حیدری

 انتشارات : آوای نور

 

معرفی کتاب در پشت جلد : کتب فلسفه در کلاس درس یکی از منابع درسی مفید برای برنامه آموزش فلسفه به مودکان ابتدایی و راهنمایی ( پایه چهارم دبستان تا دوم راهنمایی ) می باشد.

این کتاب متضمن 15 موضوع با مضمون کلیدی از جمله شادی ، مهربانی ، قدرت ، همکاری ، غرور ، خردمندی ، قضاوت ، نیکی ، زیبایی ، لذت و درد و ... همرا ه با داستان های کوتاه اخلاقی و پند آموز به عنوان مبنایی برای بحث های فلسفی کلاسی است و مولف محترم  پس از هر داستان سوال هایی  تامل برانگیز درباره ی موضوع آن داستان دوین کرده است که بحث و گفتگو پیرامون آنها از یک سو موجب پرورش مهارت های فکری دانش آموزا ن شده و از سویی دیگر همراه با یادگیری یک حکمت اخلاقی عملی برای آنان است. در انتهای هر داستان نیز ضرب المثل هایی از فرهنگ های مختلف آمده است که به نوعی با موضوع هر داستان ارتباط دارند و درباره ی هر ضرب المثل تعدادی سوال تامل برانگیز مطرح شده است. در این کتاب برای بیان بهتر و ارائه توضیحات از تصاویر و عکس هایی نیز استفاده شده است تا فهم موضوعات انتزاعی را برای دانش آموزان آسان کند.

/ 2 نظر / 17 بازدید
سیدجوادتزرقی

بااهداسلام خدمت همکارواستادگرامی : شکسته نفسی جنابعالی حاکی ازتواضع وفروتنی شماست .اینکه به وبلاگ بنده اومدین ونظرارزشمندتون روبرام نوشتین موجب سعادت و افتخارمن شده وازشماسپاسگزارم . ای کاش حداقل یه ماهی زودتر افتخارآشنایی باشماروپیدامیکردم تاازتجربیات ارزنده تون درتالیف دوکتاب کار ریاضی وعلوم پنجم خودم که درحال حاضر زیر چاپه استفاده می کردم .بی شک نقطه نظرات جنابعالی دراین راه کمک موثری برام بود . انشاا... که بتونم ازنظرات وتجربیات شمامن بعداستفاده کنم . براتونن آرزوی بهترین هارودارم .

سیدجوادتزرقی

حمد و ستایش اولین معلم هستی بخش خدای رحمان را که با قدرت کامله و حکمت بالغه اش انسان را آموخت ، آنچه را که نمی دانست و از گلشن رحمتش رسولان و معلمان امین و قرآن مبین را فرستاد تا مزرعه بشریت برای همیشه با طراوت و پر نشاط باقی بماند . با شروع ماه مهر و رویش میلیون ها جوانه و شکوفه بر شاخه مدرسه ها کار معلمان مهربان و باغبانان دانش و معرفت نیز آغاز می شود . شروع سال تحصیلی را به شما و دانش آموزان عزیزتان تبریک عرض میکنم