برنامۀ پیش‌بینی شدۀ  دوماهنامۀ شوق‌تغییر برای سال 94  با اتمام سال 94، خاتمه خواهد پذیرفت و مسئولان این مجله باید این روزها، موضوعات مجلات شش‌گانۀ خود در سال1395 را مشخص کنند.

منبع خبر :  وبلاگ گونش

همان طور که خوانندگان مجله استحضار دارند در هر شماره از شوق‌تغییر، یک موضوع محوری با عنوان «کانون تغییر» تعیین می‌شود که اکثر نوشته‌ها، گفت‌وگوها، گزارش‌ها و مطالب تجربی و تطبیقی مجله حول و حوش آن دور می‌زند. این روند در تمامی 20 شمارۀ اخیر رعایت شده و در شمارۀ 21 نیز کانون تغییر به «آموزش محیط زیست به دانش‌آموزان و توسعۀ پایدار» اختصاص یافته است.

اکنون با اتمام و اجرای برنامۀ پیش‌بینی شدۀ سال 94، دو ماه دی و بهمن، دورۀ برنامه‌ریزی مجله برای سال 95 خواهد بود. در واقع مسئولان، شورای تحریریه و مشاوران مجله باید پس از گفت‌وگوهای فراوان، 6 موضوع محوری مجله در شماره‌های 22 تا 27 را انتخاب کنند. موضوعات باید از مسایل مرتبط، مورد نیاز، پر درخواست و مبتلابه آموزش‌وپرورش کشورمان باشد و از پرذاختن به موضوعات تکراری خودداری شود. برای مثال موضوع طراحی آموزشی برای معلمان که در شمارۀ 18 بدان پرداختیم، قاعدتاً تا چند سال آینده جزو کانون‌های تغییر مجله نخواهد بود. هم‌چنین موضوع باید همه‌گیر باشد. برای مثال هنوز نتوانسته‌ایم خودمان را قانع کنیم که یک شماره را به ارزشیابی توصیفی اختصاص دهیم. چون خود به خود خوانندگان دو دورۀ دیگر تحصیلی در این شماره با ما نخواهند بود. البته یک راه میان‌بر برای این موضوع انتشار ضمیمه‌های تخصصی است که لااقل برای همین موضوع ارزشیابی توصیفی، با همراهی یکی از استان ها در شرف آماده‌سازی و انتشار آن هستیم. به همین صورت امکان انتشار ویژه‌نامه‌های استانی هم داریم. یعنی استان‌ها می‌توانند متقاضی انتشار یک شمارۀ اختصاصی از شوق‌تغییر برای استان خودشان شوند.

به همین دلیل، از کلیه خوانندگان محترم  وبلاگ و اعضای کانال شوق‌تغییر درخواست می‌کنیم از یک تا ده موضوع مورد توجه، مورد نیاز، مورد علاقه و مورد درخواست جامعۀ آموزشی کشورمان را به عنوان کانون‌های تغییر مجله در سال 95  انتخاب، و تا پایان دی‌ماه 94  به نشانی زیر ارسال کنند:

mortezamajdfar@yahoo.com  

یا درمحدودۀ همان تاریخ قید شده، در وبلاگ سردبیر مجله به نشانی زیر کامنت بگذارند:

mortezamajdfar.blogfa.com

 بدیهی است پیشنهادها ممکن است بسیار پراکنده، جامع‌الاطراف و حتی غیر قابل جمع‌شدن باشد، ولی در هر صورت ما مجبوریم فقط 6 موضوع را به عنوان کانون‌های تغییر مجلات شش‌گانه سال 95 انتخاب کنیم.

پیشنهادهای رسیده و سوژه‌های ناب را در شوق‌تغییر چاپ خواهیم کرد. هم‌چنین 12 نفر از کسانی را که پیشنهادشان جزو کانون‌های تغییر سال 95 باشد، به مدت یک سال به طور رایگان، مشترک شوق‌تغییر خواهیم کرد. علاوه بر این، توسط مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت، دو نفر را از بین کل شرکت‌کنندگان(چه پیشنهادشان جزو پذیرفته شده‌ها باشد و چه نباشد)، با قید قرعه انتخاب و نیمی از هزینۀ سفر آنان در یکی از سفرهای گروهی فرهنگیان به یکی از کشورهای خارجی توسط مرآت را متقبل خواهیم شد.

***

در ارسال پیشنهاد خودتان، علاوه بر قید نام و نام‌خانوادگی، تحصیلات و محلی که در آن اشتغال دارید یا به تحصیل مشغولید، شماره تلفنی برای تماس هم مرقوم کنید. در ضمن شماره تلفن 88345217 در تهران نیز پاسخگوی پرسش‌های احتمالی شما در این زمینه خواهد بود.